Advertising
FC Hermannstadt rămâne pe locul de baraj după ce a fost învinsă cu 2-0 de FC Botoșani
22 mai 2019, 08:42

Fotbal 1
FC Hermannstadt a fost învinsă cu 2-0 aseară, 21 mai, pe teren propriu de FC Botoșani. Deși partida a părut dominată de jucătorii sibieni, se pare că aceștia nu au reușit să înscrie. Golurile au fost înscrise în minutul 85 de Mihai Roman și în minutul 93 de Golofca.
Cu 5 minute înainte de pauză a fost și un incident pe teren care a dus la scoaterea de pe teren a jucătorului echipei botoșănene, Holzmann, cu ambulanța. Acesta și-a spart capul după o ciocnire cu Jazvic. Holzmann a fost înlocuit cu Soiledis.
După încheierea acestui meci FC Botoșani a acumulat 38 de puncte și se apropie de primul loc în play-out.
Hermannstadt însă, rămâne pe locul de baraj, cu 24 de puncte.

Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News














