Actualitate· 1 min citire

Al doilea angajat al Serviciului de Evidență a Persoanelor din Sibiu, depistat pozitiv cu coronavirus

Al doilea angajat al Serviciului de Evidență a Persoanelor din Sibiu, depistat pozitiv cu coronavirus

Al doilea angajat al Serviciului de Evidență a Persoanelor din Sibiu, depistat pozitiv cu coronavirus

Scris de Andra Marinescu Publicat: 23 apr. 2020, 19:43

Încă un angajat al  Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanelor al Municipiului Sibiu a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus.

Încă un angajat al  Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanelor al Municipiului Sibiu a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus.


"În data de 21.04.2020 dintr-o regretabilă eroare informatică s-a raportat că cele 7 persoane angajate la acest serviciu, care au intrat în contact cu o angajată confirmată pozitiv, au fost testate având rezultate negative. În urma verificărilor făcute s-a constatat că cele 7 persoane au fost testate în ziua de 21.04.2020, testele fiind în lucru în acea zi.  Conform raportării făcute astăzi, 23.04.2020 ora 16:00 au primit rezultatele testelor pentru două persoane. O persoană a primit rezultat pozitiv, o persoană a primit negativ", spune Mircea Crețu, prefectul Sibiului.
Pentru celelalte cinci persoane se așteaptă rezultatele testelor.

Cei șapte angajați nu au mers la serviciu în această perioadă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate