Advertising
Autoritățile din Austria vor confisca maşinile şoferilor care depășesc viteza legală și le vor scoate la licitație

Autoritățile din Austria vor confisca maşinile şoferilor care depășesc viteza legală și le vor scoate la licitație
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 6 dec. 2022, 11:02
Autoritățile din Austria vor confisca mașinile șoferilor care depășesc viteza legală și le va scoate la licitație. Măsurile vor fi luate gradual în funcție de cât de mult a fost depășită limita legală. Prin urmare, șoferii care depășesc cu 60 km pe oră limita de viteză în localitate vor avea mașina confiscată până la două săptămâni, conform noului plan al guvernului. În cazul unor abateri repetate sau dacă viteza depășește 80 km/h, limita legală din localități, mașina va fi confiscată definitiv și scoasă la licitație.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























