Actualitate· 2 min citire

BRAŞOV | UPDATE - VIDEO. Accident grav pe DN13! O persoană decedată!

1 oct. 2018, 12:06
Actualizat: 1 oct. 2018, 12:06
1

1

Articol scris de Andra Marinescu

UPDATE ora 17: Potrivit ultimelor informaţii primite din partea IPJ Braşov, persoana decedată nu se afla la volanul maşinii, ci era pasageră în autoturism. Aceasta avea 27 de ani.

La volan se afla un bărbat de 28 de ani din Timişoara, care, într-o curbă la stânga, a derapat, a ieşit în afara părţii carosabile şi a lovit un cap de pod de pe marginea drumului.

Şoferul a fost testat şi nu consumase bauturi alcoolice. Acesta s-a ales cu dosar penal pentru vătămare corporală din culpa.

UPDATE, ora 16. 50: Bărbatul se află în comă. La faţa locului a fost solicitat un elicopter SMURD de la Târgu Mureş.

UPDATE, ora 15.30: Potrivit informaţiilor primite din partea ISU Braşov, o femeie, care era şoferiţa autoturismului, a fost declarată decedată.

Accidentul s-a soldat cu încă două victime, respectiv un bărbat care în aceste momente este inconştient, precum şi un copil, în stare stabilă.

https://youtu.be/hH9wQlecGFI

Ştire iniţială

Luni în jurul orei 15 a avut loc un accident grav pe DN13, între Buneşti şi Fişer, judeţul Braşov.

Potrivit Poliţiei Române, în accident sunt implicate un autoturism şi o autoutilitară. În urma evenimentului, au fost rănite grav două persoane din maşină, în momentul de faţă fiind inconştiente şi încarcerate. La faţa locului se deplasează echipajul de descarcerare grea, o autospecială de stins incendii cu apă şi spumă, cu modul de descarcerare, două echipaje SMURD şi un echipaj SAJ cu medic. Cauza probabilă a producerii accidentului a fost neasigurarea la schimbarea direcţiei de mers. Traficul este dirijat pe un sens de poliţişti rutieri. Se estimează ca circulaţia să revină la normal în aproximativ 45-60 de minute.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News