Actualitate· 1 min citire

De 1 iunie CAS Sibiu a oferit cadouri copiilor de la Centrul de Zi „Rut”

30 mai 2019, 17:13
Actualizat: 30 mai 2019, 17:13
Casa de asigurari 2

Casa de asigurari 2

Articol scris de Realitatea de Sibiu

Angajații  Casei de Asigurări de Sănătate Sibiu au primit în vizită astăzi, 30 mai, 14 copii cu vârste cuprinse între 6 și 11 ani, de la Centrul de Zi din cadrul Asociației „Rut” Sibiu, în contextul marcării Zilei Internaționale a Copilului.

Cu prilejul inițiativei „Ziua Porților Deschise la Casa de Asigurări de Sănătate Sibiu”, cei mici, au venit pregatiti cu cântece și poezii, menite să marcheze evenimentul. Atmosfera de bună dispoziţie şi veselie a fost prezentă, iar efortul copiilor a fost răsplătit de gazde cu cărți de povești, rechizite și jucării, împachetate cu drag, pentru fiecare în parte.

„Prietenia dintre Centrul de zi „Rut” și Casa de Asigurări de Sănătate Sibiu este una mai veche, copiii trecând pragul instituției de mai multe ori de-a lungul anilor, cu ocazia a diferite sărbători. Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Casa de Asigurări de Sănătate Sibiu urează tuturor copiilor ani mulți si fericiți, plini de zâmbete si bucurii!”, transmit reprezentanții instituției.

[gallery ids="64379,64378,64377"]

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News