Actualitate· 1 min citire

O altă femeie, de 67 de ani, a murit, în prima zi de Paști, din cauza coronavirusului

O altă femeie, de 67 de ani, a murit, în prima zi de Paști, din cauza coronavirusului.

O altă femeie, de 67 de ani, a murit, în prima zi de Paști, din cauza coronavirusului.

Scris de Andra Marinescu Publicat: 20 apr. 2020, 21:32

O altă femeie, de 67 de ani, a murit, în prima zi de Paști, din cauza coronavirusului.

O altă femeie, de 67 de ani, a murit, în prima zi de Paști, din cauza coronavirusului.

Acesta este cel de-al 15-lea deces înregistrat în județul Sibiu.
Femeia s-a prezentat în 18 aprilie la UPU Spitalul Clinic Județean de Urgență Sibiu cu dispnee. 
I-au fost recoltate probe  pentru COVID - 19 în 18 aprilie, iar în 19 aprilie au fost confirmate rezultatele.
Femeia avea și HTA, mastectomie stânga și tiroidectomie totală.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate