Advertising
Se reia procedura de achiziție pentru proiectarea modernizării pasajului subteran dintre Bulevardul Victoriei și strada Andrei Șaguna
25 iun. 2019, 10:40

800px-Bulevardul_Victoriei_din_Sibiu
Articol scris de Scris de Andra Marinescu
Primăria Sibiu reia procedura de achiziție pentru proiectarea modernizării pasajului subteran pietonal dintre Bulevardul Victoriei și strada Andrei Șaguna, după ce prima procedură inițiată la începutul lunii iunie a fost anulată pentru că nu s-au prezentat oferte.
Acesta este unul dintre cele nouă proiecte selectate în cadrul programului de bugetare participativă 2018 pe care Primăria Sibiu intenționează să le implementeze anul acesta.
"Scopul proiectului este acela de a moderniza pasajul subteran din centrul orașului prin înlocuirea afișajelor învechite cu afișaje electronice de înaltă definiție, modernizarea placajelor cu gresie și a sistemului de colectare a apelor pluviale, zugrăvirea, inclusiv înlocuirea ghivecelor de flori cu unele mai potrivite cu noul aspect. Anunțul referitor la această nouă procedură a fost publicat în data de25 iunie 2019, participanții fiind invitați să depună oferte până în data de 2 iulie pentru realizarea documentației de avizare a lucrării de investiție, a proiectului tehnic, a detaliilor de execuție, să obțină avizele necesare pentru lucrare și să asigure asistența tehnică pe tot parcursul lucrărilor", arată reprezentanții Primăriei Sibiu.
Ofertantul câștigător va avea la dispoziție olună de la semnarea contractului pentru a preda documentația de avizare alucrării de investiție, împreună cu avizele necesare și încă o lună pentru a preda proiectul tehnic. Valoarea contractului este estimată la 70.000 de lei, fără TVA. Firmele interesate găsesc mai multe informații aici: https://www.sibiu.ro/index.php/primaria/achizitii_detail/6829.
FOTO - wikipedia
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:48 - Ana Maria Păcuraru, premiată la Beijing de Reprezentantul Special al MAE China pentru activitatea sa jurnalistică
- 13:29 - Încep înscrierile la creșă si grădiniță pentru anul școlar 2026-2027
- 13:15 - Premieră! România a trimis 4.000 de oi în Algeria cu avionul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News














