Şofer fără permis şi băut, reţinut de poliţişti
26 iul. 2019, 12:36
Actualizat: 26 iul. 2019, 12:36

politisti-cu-spatele-696x493
Articol scris de Scris de Andra Marinescu
Un bărbat de 32 de ani a fost reţinut de poliţişti, fiind depistat la volanul unui maşini, în condiţiile în care era băut şi nu deţine permis de conducere.
“La data de 25 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Sibiu au reținut un bărbat în vârstă de 32 de ani, domiciliat în satul Colun, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere sub influența alcoolului. În fapt, la data de 19 iulie a.c., în jurul orei 17, bărbatul a fost depistat pe DN 1, în afara localității Scoreiu, conducând un autoturism deși nu deține permis de conducere și având o concentrație de 1,46 mg/l alcool pur în aerul expirat”, spune Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Bărbatul a fost reținut 24 de ore pe bază de ordonanță, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Avrig în vederea aplicării unei măsuri preventive.
Cercetările continuă la nivelul Serviciului Rutier Sibiu.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

