Ursoaică lovită mortal de o mașină la Hula Bradului
17 nov. 2019, 20:59
Actualizat: 17 nov. 2019, 20:59

ursoaica
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
O usoaică a fot lovită mortal de o mașină pe DN1, la km. 290+800m, Hula Bradului spre Bradu, pe sensul de mers Sibiu - Brașov. Traficul s-a desfășurat minute bune alternativ până ce animalul a fost ridicat.
Situația urșilor care ajung pe șoselele din România devine dramatică. După ce ieri, în județul Harghita un urs a fost lovit de mașină și a agonizat zeci de ore în stradă, în această seară o ursoaică a fost lovită mortal de o mașină în județul Sibiu.
Incidentul s-a produs la Hula Bradului, pe sensul de mers Sibiu - Brașov. În urma impactului ursoaica nu a supraviețuit. Autoturismul prezintă daune materiale, iar potrivit polițiștilor, nu sunt persoane ranite.
Traficul s-a desfășuat alternativ, până au sosit cei de la Asociația Județeană a Vânătorilor și Pescarilor la fața locului, pentru a ridica animalul.
Susa Foto: Info Trafic jud. Sibiu
Citește și:
- 07:36 - Iarna a blocat România. Drumuri închise, zeci de camioane în așteptare și haos pe aeroporturi
- 07:21 - România rămâne sub asediul iernii. Ce drumuri sunt blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News



_4f88515c25_a3b9209761.webp)







