FC Hermannstadt a împrumutat doi jucători la FCSB

FC Hermannstadt a împrumutat doi jucători la FCSB
FCSB va întâlni, în această seară, în Europa League, pe Slovan Liberec din Cehia
FC Hermannstadt sare în ajutorul lui FCSB. Anamaria Prodan a cedat, sub formă de împrumut, doi jucători, înaintea meciului cu Slovan Liberec, din această seară, din Europa League, notează ProSport.
Hermannstadt i-a cedat la FCSB pe Goran Karanovic (32 de ani, atacant) și David Caiado (33 de ani, mijlocaș), sub formă de împrumut, până la iarnă. Aceștia au plecat în noaptea de miercuri către București. Pe listă au mai fost doi jucători: Raul Opruț (22 de ani, fundaș stânga), care nu dorește să riște o accidentare, el fiind om de bază în naționala U21 a lui Adrian Mutu, și Romario Pires (31 de ani, mijlocaș), al cărui împrumut a picat, pentru că are pașaport brazilian și nu putea fi legitimat la FCSB în timp util.
Contactată de către ProSport, Anamaria Prodan a explicat care este situația acestui împrumut și a ținut să precizeze faptul că este firesc să îl ajute pe Gigi Becali în accest context în care FCSB a fost decimată din cauza pandemiei de coronavirus.
„Nu mă interesează ce vorbesc sau ce spun alții. Mă interesează doar ca fotbalul românesc să fie reprezentat la cel mai înalt nivel în Europa. Cele două echipe românești, CFR și Steaua București, trebuie susținute cu absolut tot ce putem. Este firesc și normal ca oricine poate să ajute în secunda doi o echipă românească ce se luptă în cupele europene. Cât despre comentariile cum că Ana îl ajută pe Gigi Becali este adevărat că am să îl ajut oricând va avea nevoie și nu mă interesează ce spun ceilalți”, a spus Anamaria Prodan, în exclusivitate pentru ProSport.
Sursa: Realitatea de Sibiu
Citește și:
- 19:42 - Primele imagini de la parastasul lui Mircea Lucescu. Ioan Andone, alături de Hagi, Lupescu și Rednic. Valentin Ceaușescu, apariție-surpriză
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
- 16:06 - Scandal uriaș după Barcelona – Atletico: catalanii vor plângere la UEFA împotriva lui Istvan Kovacs
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News











