Actualitate· 1 min citire

Accident pe Valea Oltului. O mașină a intrat în coliziune cu un autocar

Accident pe Valea Oltului. O mașină a intrat în coliziune cu un autocar

Accident pe Valea Oltului. O mașină a intrat în coliziune cu un autocar

Scris de Andra Marinescu Publicat: 3 ian. 2020, 13:36

Traficul a fost îngreunat în zonă, din cauză că autocarul era blocat pe șosea

Un accident a avut loc vineri dimineață pe DN 7 - Valea Oltului, la ieșirea din Tălmaciu, spre Boița. 

Potrivit autorităților, este vorba despre o tamponare soldată cu pagube materiale. "Un autoturism care circula spre Sibiu a derapat și a intrat în coliziune cu un autocar. Din fericire, nu sunt victime, însă autocarul prezintă defecțiuni tehnice", a spus Luciana Lazăr, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu. Traficul a fost îngreunat în zonă, din cauză că autocarul era blocat pe șosea.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate