Actualitate· 1 min citire

Doi copii, loviți pe trecere de pietoni, în Agnita

Doi copii, loviți pe trecere de pietoni, în Agnita

Doi copii, loviți pe trecere de pietoni, în Agnita

Scris de Andra Marinescu Publicat: 3 dec. 2019, 09:58

Polițiștii rutieri sunt la fața locului și efectuează cercetări

Doi minori, o fată de 14 ani și un băiat de 15 ani, ambii din Dealu Frumos, au fost loviți, marți dimineață, de un microbuz, în Agnita, în timp ce traversau strada pe trecerea de pietoni.

Aceștia au primit îngrijiri medicale din partea ISU Sibiu și au fost transportați la CPU Agnita pentru investigații suplimentare. Potrivit Lucianei Lazăr, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, șoferul de 63 de ani, localnic, nu le-a acordat copiilor prioritate pe trecerea de pietoni. Polițiștii rutieri sunt la fața locului și efectuează cercetări.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate