Actualitate· 1 min citire

Maşină distrusă de flăcări, la Sibiu

Maşină distrusă de flăcări, la Sibiu

Maşină distrusă de flăcări, la Sibiu

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 21 sept. 2020, 11:39

La fața locului au intervenit două echipaje de pompieri militari și un echipaj SMURD

O mașină a luat foc în această dimineață, pe drumul dintre Cârțișoara și Bâlea Lac. Nimeni nu a fost rănit, anunţă Turnul Sfatului.

La fața locului au intervenit două echipaje de pompieri militari și un echipaj SMURD, de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență – punctul de lucru Avrig. La fața locului s-a deplasat în sprijin și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Cârtișoara.

În urma incendiului, a ars autoturismul în proporție de 90%, iar cauza probabilă de izbucnire a fost determinată de un scurtcircuit electric, transmite slt. Alina Voina, purtător de cuvânt al ISU Sibiu.

De asemenea un echipaj de jandarmi a asigurat zona până la sosirea echipajelor de pompieri.

Sursă foto: Turnul Sfatului

Sursa: Realitatea de Sibiu

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate