Actualitate· 1 min citire

Niciun medic infecționist nu s-a înscris la concursul de la cel mai mare spital cu pacienți COVID din Sibiu

Niciun medic infecționist nu s-a înscris la concursul de la cel mai mare spital cu pacienți COVID din Sibiu

Niciun medic infecționist nu s-a înscris la concursul de la cel mai mare spital cu pacienți COVID din Sibiu

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 11 dec. 2020, 13:24

În aceste condiții vor fi detașați medici

Niciun medic infecţionist nu s-a înscris la concursul organizat pentru trei posturi pe durată determinată la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă (SCJU) Sibiu, a precizat joi, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al instituţiei, Decebal Todăriţă.

"Nu s-a înscris nimeni la concurs. Vor fi făcute demersuri ca să primim prin detaşare medici", a precizat Decebal Todăriţă.

Spitalul sibian caută trei medici specialişti sau primari în specialitatea boli infecţioase. La Secţia Boli Infecţioase de la SCJU lucrează doi medici în prezent.

AGERPRES

Sursa: Realitatea de Sibiu

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate