Actualitate· 1 min citire

Sibiul a rămas fără viceprimar!

Sibiul a rămas fără viceprimar!

Sibiul a rămas fără viceprimar!

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 30 iul. 2020, 15:25

Viceprimarul Sibiului, liberalul Tiberiu Drăgan, a demisionat din funcție

Viceprimarul Sibiului, liberalul Tiberiu Drăgan, a demisionat din funcție, potrivit Ora de Sibiu.

Acesta a fost numit viceprimar, anul trecut, în luna mai, după demisia lui Răzvan Pop. Pentru a-și motiva decizia, Drăgan a invocat motive personale și prelungirea neprogramată a mandatelor aleșilor locali. Tiberiu Drăgan, consilier local din partea Partidului Național Liberal, a fost, în mai 2019, singura propunere pentru funcția de viceprimar, după plecarea lui Răzvan Pop. La momentul numirii, era șef de serviciu în cadrul S.D.E.E. TRANSILVANIA SUD S.A. – SDEE SIBIU. Drăgan spune că și-a dat demisia din motive personale, dar și pentru că mandatul său a fost prelungit mai mult decât se aștepta.

Sursa foto: Ora de Sibiu

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate