Actualitate· 1 min citire

Turişti evacuaţi cu elicopterul SMURD din Munţii Făgăraş

Turişti evacuaţi cu elicopterul SMURD din Munţii Făgăraş

Turişti evacuaţi cu elicopterul SMURD din Munţii Făgăraş

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 3 aug. 2020, 10:14

Un elicopter SMURD a preluat doi turişti răniţi din munţii Făgăraşului.

Un elicopter SMURD a preluat doi turişti răniţi din munţii Făgăraşului, unul de la lacul Călţun, celălalt din zona Urlea, a anunţat, duminică seara, şeful Salvamont Sibiu, Adrian David.

"În urma cu puţin timp, doi turişti au fost evacuaţi cu elicopterul SMURD Mureş din munţii Făgăraşului. Unul dintre ei se afla la lacul Călţun, iar celălalt în zona Urlea", a declarat Adrian David.

Potrivit sursei citate, ambii turişti au leziuni la picioare.

Sursă: AGERPRES

Sursă foto: Salvamont Argeș

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate