Actualitate· 1 min citire

Urmărit depistat de polițiștii de la Investigații Criminale

Urmărit depistat de polițiștii de la Investigații Criminale

Urmărit depistat de polițiștii de la Investigații Criminale

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 7 ian. 2021, 18:31

Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Aiud

La data de 6 ianuarie a.c., în jurul orei 2100, polițiștii Serviciului Investigații Criminale, în urma activităților specifice desfășurate, au reușit depistarea și reținerea unui bărbat urmărit în baza mandatului de executare a pedepsei cu închisoarea.

În fapt, la data de 21.12.2020, Judecătoria Sibiu emis pe numele bărbatului, în vârstă de 22 de ani, din Argeș, mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat pentru săvârșirea mai multor infracțiuni, respectiv: lovire sau alte violente, tulburarea liniștii publice și portul sau folosirea fătă drept de obiecte periculoase, la pedeapsa de 1 ani și 7 luni închisoare.

Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Aiud.

Sursa: Realitatea de Sibiu

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News