Advertising
229 de sibieni infectați cu COVID-19, vindecați

229 de sibieni infectați cu COVID-19, vindecați
Scris de Andra Marinescu Publicat: 14 mai 2020, 13:38
În județul Sibiu, de la debutul pandemiei și până în prezent au fost efectuate un număr de 3351 de teste. În ceea ce privește numărul de persoane confirmate în urma testării SARS CoV-2, în județul Sibiu sunt 440 de persoane confirmate pozitiv (dintre care 412 adulți și 28 copii) și 1667 de persoane confirmate negativ. Până la data curentă au fost declarate vindecate și externate 229 de persoane.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News


























