Ce cumpără premierul României, Marcel Ciolacu, cu 100 de lei? "Ce am nevoie..."
18 sept. 2023, 15:19
Actualizat: 18 sept. 2023, 15:19

Ce cumpără premierul României, Marcel Ciolacu, cu 100 de lei? "Ce am nevoie..."
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
Marcel Ciolacu spune că se descurcă la cumpărături cu 100 de lei
Marcel Ciolacu spune că se descurcă la cumpărături cu 100 de lei. Premierul a făcut și o listă cu ce ar putea cumpăra de acești bani: tot ce are nevoie. Acesta e enumerat printre produse pâinea și zahărul.
După ședința Biroului Politic Național al Partidului Social Democrat, unde s-a mai discutat o dată despre măsurile fiscal-bugetare, președintele PSD a fost întrebat ce cumpără cu suma de 100 lei.
Marcel Ciolacu a răspuns: "Ce am nevoie... pâine... zahăr... ca și dumneavoastră. Eu cred că pot cumpăra consistent", a răspuns premierul Ciolacu.
De la 1 august, este în vigoare o ordonanță de urgență care plafonează adaosul comercial practicat de comerciant la vânzarea cu amănuntul și cash&carry, pentru o listă de 14 alimente de bază.
Citește și:
- 22:12 - Revocarea licenței Realitatea PLUS continuă să facă valuri în presa lumii
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 19:48 - Scandalul ROBOR. Băncile vor fi audiate de Consiliul Concurenței
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News











