Doi motocicliști răniți într-un accident pe Transfăgărășan
20 iul. 2019, 20:18
Actualizat: 20 iul. 2019, 20:18

tranfagarasan 3
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
Doi motocicliști au ajuns la spital după ce o șoferiță a intrat cu mașina pe contrasens și i-a acroșat. Accidentul s-a produs pe DN 7C, Transfagarasan, între Cârțișoara și Bâlea Cascadă.
Șoferăța, în vârstă de 23 de ani din Timișoara conducea spre Ageș când a pătruns pe contrasens și i-a acrășat pe motocicliști. Aceștia conduceau regulamentar din sens opus.
La fața locului a ajuns un echipaj SMURD pentru a le acorda asitență medicală. Bărbații de aproximativ 20 și 38 de ani au fost transportați la spital, conștienți, unul cu un traumatism la picior, iar celălalt cu un traumatism lombar și membu inferior.
În zonă traficul se desfășoară îngreunat.
[gallery size="medium" ids="66828,66827,66826,66824"]
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News










