Actualitate· 1 min citire

Sibian de 69 de ani, mort din cauza COVID-19. E al 27-lea deces din județ

Sibian de 69 de ani, mort din cauza COVID-19. E al 27-lea deces din județ

Sibian de 69 de ani, mort din cauza COVID-19. E al 27-lea deces din județ

Scris de Andra Marinescu Publicat: 7 mai 2020, 15:51

Județul Sibiu a înregistrat cel de-al 27-lea deces din cauza coronavirusului.

Județul Sibiu a înregistrat cel de-al 27-lea deces din cauza coronavirusului.

Este vorba despre un bărbat de 69 de ani, care a murit astăzi.
Sibianul a fost confirmat cu COVID-19 în 24 aprilie.
El suferea și de boală cardiovasculară, diabet zaharat, tumoră gastrică operată, anemie severă și boală hepatică.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate