Tribunalul Sibiu a refuzat ofertele de spațiu. Urmează o nouă procedură de achiziție publică
25 iul. 2019, 21:00
Actualizat: 25 iul. 2019, 21:00

Tribunalul Sibiu
Articol scris de Scris de Realitatea de Sibiu
Tribunalul Sibiu a demarat procedura de închiriere a unui imobil cu destinația de sediu administrativ pentru desfășurarea activității Tribunalului Sibiu și Judecătoriei Sibiu. Cu toate acestea, în cadrul întâlnirii finale, Comisia de evaluare a procedat la deschiderea ofertelor finale, în prezența ofertanților și au fost găsite necorespunzătoare.
Astfel, în urma analizării și verificării propunerilor financiare și tehnice, Comisia de evaluare a stabilit că oferta financiară a SC Casa Albă Independența SA este inacceptabilă, iar oferta financiară a PF Şufană Constantin, Şufană Mărioara și Șufană Lorena este inacceptabilă. De asemenea oferta tehnică a PF Şufană Constantin, Şufană Mărioara și Șufană Lorena este neconformă.
În acest context, urmează a se relua procedura de achiziție publică.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News










