Un bucureștean urmărit internațional, găsit de polițiștii din Mediaș

Un bucureștean urmărit internațional, găsit de polițiștii din Mediaș
Un bucureștean de 48 de ani a fost reținut de polițiștii din Mediaș, fiind urmărit internațional
Un bucureștean de 48 de ani a fost reținut de polițiștii din Mediaș, fiind urmărit internațional.
"La data de 1 decembrie, în urma activităţilor specifice desfăşurate de poliţiștii din cadrul Poliției Municipiului Mediaș, a fost identificat şi reținut un bărbat în vârstă de 48 de ani, domiciliat în municipiul București, urmărit internaţional", spune Luciana Lazăr, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Potrivit acesteia, pe numele bărbatului au fost emise două mandate de executare a pedepsei închisorii, la data de 19 decembrie de către Judecătoria Brașov la data de 6 decembrie 2018 de către Judecătoria Sighișoara, pentru infracțiuni de înșelăciune şi furt comise pe teritoriul României.
Bărbatul a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Sibiu.
Citește și:
- 19:53 - Bill Gates recunoaște legături controversate cu două femei rusoaice, dar neagă ilegalități legate de Epstein
- 19:13 - Bărbat găsit decedat pe terasa unui bloc din Reșița. Poliția a demarat o anchetă
- 18:28 - Tânăr din Bacău, arestat după ce și-a înjunghiat fosta iubită și un prieten din gelozie
- 17:57 - Agent de la frontieră, acuzat de trafic de persoane: anchetă pentru proxenetism și exploatarea unor tinere în străinătate
Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News











