Actualitate· 1 min citire

Un sibian s-a autodenunțat la Poliție, după ce a șofat beat!

Un sibian s-a autodenunțat la Poliție, după ce a șofat beat!

Un sibian s-a autodenunțat la Poliție, după ce a șofat beat!

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 19 oct. 2020, 11:49

După ce l-au testat, polițiștii au constatat că șoferul era beat.

Un sibian a sunat la 112 pentru a anunța că a condus sub influența alcoolului o mașină.

Prin apel 112, un sibian, în vârstă de 53 de ani, a solicitat la domiciliu prezenţa unui echipaj de poliţie rutieră, afirmând că a condus un autoturism în timp ce se afla sub influenţa alcoolului. Potrivit IPJ Sibiu, incidentul a avut loc sâmbătă, în jurul prânzului. Poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Sibiu s-au deplasat la locuinţa bărbatului, însă acesta nu se afla acasă. În schimb, prin Dispeceratul IPJ Sibiu, echipajul a fost direcţionat spre sediul Biroului Rutier, în faţa căruia se afla sibianul în cauză, acesta ajungând acolo cu propriul autoturism, pe care l-a condus de pe strada Brazilor până pe Bulevardul G-ral Vasile Milea.

Poliţiştii au constatat că bărbatul emana un miros puternic de alcool şi după testarea alcoolscopică a rezultat o concentraţie de 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior, sibianul a fost însoţit la o unitate medicală unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii nivelului alcoolemiei în sânge.

Mediafax

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate