Actualitate· 1 min citire

Un tânăr a decedat noaptea trecută după ce a intrat cu mașina într-o remorcă parcată

Accident 1

Accident 1

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 16 sept. 2019, 09:39

Un grav accident de circulație s-a produs în această noapte, în jurul orei 4:30, pe DN 14, la intrarea în Brateiu. Un tânăr de 29 de ani și-a pierdut viața în acest accident.

Bărbatul, care era din Mediaș, conducea o mașină spre orașul său, când, la intrarea în Brateiu a intrat în coliziune cu o remorcă parcata pe marginea părții carosabile. Din păcate, șoferul a decedat în urma impactului. Acesta era singur în mașină.

La fața locului au intervenit un echipaj de descarcerare, un echipaj de prim ajutor medical calificat Smurd pe DN 14 și un echipaj al ambulanței.  la ieșirea din localitatea Brateiu (spre Sighișoara) la un accident rutier, un autoturism a intrat în coliziune cu o remorcă parcată inafara părții carosabile. Pompierii militari au extras din autoturism tânărul care era decadat.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate