Actualitate· 1 min citire

Accident cu două victime, pe DN1, la ieșirea din Sibiu

Accident cu două victime, pe DN1, la ieșirea din Sibiu

Accident cu două victime, pe DN1, la ieșirea din Sibiu

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 23 mai 2023, 11:28

Ambele persoane sunt conștiente

Un echipaj SMURD cu medic și o autospecială de descarcerare au intervenit de urgență pe DN1 la ieșirea din Sibiu spre Săliște la un accident rutier. 

Echipajele au extras din autoturism două persoane, un bărbat de 48 de ani și o fată de 16 ani. Ambele persoane sunt conștiente. 
Echipajul SMURD a preluat bărbatul care are un traumatism cranio-facial și un traumatism la mână, fiind transportat la UPU Sibiu. Fata a fost preluată de echipajul SAJ prezent la fața locului.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate