Actualitate· 1 min citire

Accident provocat de o șoferiță care nu a acordat prioritate

Accident provocat de o șoferiță care nu a acordat prioritate

Accident provocat de o șoferiță care nu a acordat prioritate

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 26 ian. 2023, 09:30

Conducătoarea auto a fost rănită și a transportată la spital pentru îngrijiri medicale

Polițiștii Biroului Rutier Mediaș au intervenit la un accident rutier produs pe DN 14, în orașul Copșa Mică.

Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că, în timp ce conducea un autoturism pe o cale de acces laterală, o tânără în vârstă de 19 ani, din Agârbiciu, a pătruns în drumul național fără să acorde prioritate și a fost lovită de un autoturism condus spre Mediaș de către un bărbat în vârstă de 28 de ani, din Dumbrăveni.

Conducătoarea auto a fost rănită și a transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

Un echipaj SMURD al Detașamentului Mediaș a intervenit la un accident rutier în localitatea Copșa Mică. În accident au fost implicate 4 persoane. 3 dintre ele au refuzat transportul la spital. Echipajul a acordat îngrijiri și a transportat la spital o tânără în vârstă de 19 ani, însărcinată, conștientă, având un traumatism cranio-cerebral și o contuzie la picior.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate