Actualitate· 1 min citire

Au fost premiați câștigătorii concursului “Mergi pe jos, e sănătos!”

Au fost premiați câștigătorii concursului “Mergi pe jos, e sănătos!”

Au fost premiați câștigătorii concursului “Mergi pe jos, e sănătos!”

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 21 oct. 2022, 09:56

Copiii au primit câte un mountain bike și o cască de protecție

Primăria Sibiu a găzduit astăzi festivitatea de premiere a micilor câștigători ai concursului dedicat copiilor, organizat de Primăria Sibiu în Săptămâna Europeană a Mobilității, 16-22 septembrie și desfășurat sub motto-ul “Mergi pe jos, e sănătos!”

“Am avut bucuria de a înmâna premiile copiilor care au participat la acest concurs. Sub îndrumarea părinților, au dorit să se implice și au fost răsplătiți pentru efort, dar și pentru faptul că au dorit să fie parte dintr-un demers menit să încurajeze sibienii mici și mari să adopte mobilitatea curată. Le doresc să folosească sănătoși și în siguranță bicicletele!” (Astrid Fodor, primarul municipiului Sibiu). Ana Ruth (4 ani), David Drăgan (10 ani) și Ovidiu Lungu (13 ani) au primit câte un mountain bike și o cască de protecție, premii oferite de Primăria Sibiu.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate