Actualitate· 1 min citire

Cetățean străin, la volanul unui autoturism neînmatriculat

Cetățean străin, la volanul unui autoturism neînmatriculat

Cetățean străin, la volanul unui autoturism neînmatriculat

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 12 mai 2023, 10:41

Autoturismul figura cu autorizație de circulație provizorie

La data de 11 mai a.c., în jurul orei 11,35, în orașul Agnita, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Agnita au oprit un autoturism condus pe strada Mihai Viteazu, la volanul căruia se afla un bărbat în vârstă de 20 de ani, cetățean străin.

Autoturismul figura cu autorizație de circulație provizorie valabilă 90 de zile expirată de la data de 4 mai.

În cauză, la nivelul Poliției Orașului Agnita, s-a deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînregistrat sau neînmatriculat.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News