Actualitate· 1 min citire

Deratizare în municipiul Sibiu, de astăzi!

Deratizare în municipiul Sibiu, de astăzi!

Deratizare în municipiul Sibiu, de astăzi!

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 24 oct. 2022, 09:04

Substanțele vor fi amplasate în dispozitive speciale care sunt marcate corespunzător

În perioada 24-28 octombrie, în funcție de condițiile meteo, se va derula o nouă campanie de deratizare în spațiile publice.

Substanțele vor fi amplasate în dispozitive speciale care sunt marcate corespunzător, avertizând asupra pericolului pe care îl reprezintă substanțele toxice din interior. Părinții sunt rugați să supravegheze îndeaproape copiii, pentru a evita venirea lor în contact cu aceste substanțe, iar deținătorii de animale de casă trebuie să ia toate măsurile pentru a preveni intoxicațiile accidentale în rândul acestora.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate