Actualitate· 1 min citire

Incendiu într-o pivniță din municipiul Sibiu

Incendiu într-o pivniță din municipiul Sibiu

Incendiu într-o pivniță din municipiul Sibiu

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 29 nov. 2022, 10:01

ISU Sibiu a intervenit cu două autospeciale de stingere si un echipaj SMURD

ISU Sibiu a intervenit cu două autospeciale de stingere si un echipaj SMURD, în municipiul Sibiu, strada Plopilor, ca urmare a producerii unui incendiu localizat în pivnița unei locuințe.

Incendiul a fost lichidat prompt de către pompieri, fără a se extinde. La fața locului s-au mobilizat si câte un echipaj de la furnizorii de electricitate si gaz. Au ars diverse bunuri care erau depozitate in pivniță și au fost afectați pereții de fum. Cauza probabilă a producerii incendiului a fost un scurtcircuit produs de la un aparat electrocasnic (frigider) lăsat sub tensiune.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate