Actualitate· 1 min citire

ISU a avertizat cetăţenii din Porumbacu de Sus să nu iasă din case după ce a fost văzut un urs

ISU a avertizat cetăţenii din Porumbacu de Sus să nu iasă din case după ce a fost văzut un urs

ISU a avertizat cetăţenii din Porumbacu de Sus să nu iasă din case după ce a fost văzut un urs

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 24 apr. 2023, 10:36

În octombrie 2022, un bărbat a fost rănit de un urs în localitatea Porumbacu de Sus

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Sibiu i-a avertizat în cursul nopţii pe cetăţenii din Porumbacu de Sus să nu iasă din case, după ce un urs a fost văzut în localitate şi cineva a sunat la 112, a anunţat luni dimineaţă purtătoarea de cuvânt a ISU, Andreea Ştefan.

"În jurul orei 02:00 prin apel la 112 a fost semnalată prezenţa unui urs în localitatea Porumbacu de Sus, pe strada Principală. A fost transmis mesaj RO-ALERT cetăţenilor din zona în care a fost semnalată prezenţa animalului", a declarat Andreea Ştefan.

În octombrie 2022, un bărbat a fost rănit de un urs în localitatea Porumbacu de Sus.

AGERPRES

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate