Actualitate· 1 min citire

Prins în flagrant, cercetat pentru braconaj cinegetic și nerespectarea regimului armelor și munițiilor

Prins în flagrant, cercetat pentru braconaj cinegetic și nerespectarea regimului armelor și munițiilor

Prins în flagrant, cercetat pentru braconaj cinegetic și nerespectarea regimului armelor și munițiilor

Realitatea de Sibiu
Scris de Realitatea de Sibiu Publicat: 15 mai 2023, 15:56

Au fost indisponibilizate arma de vânătoare, prevăzută cu lunetă, husa port armă și 9 cartușe

Ieri,  în jurul orei 7:30, polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase au prins în flagrant, pe raza orașului Iacobeni, un bărbat în vârstă de 46 de ani, domiciliat în Agnita, având asupra sa  o armă de vânătoare, fără a deține autorizație de vânătoare valabilă.

Au fost indisponibilizate arma de vânătoare, prevăzută cu lunetă, husa port armă și 9 cartușe. În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor  de  braconaj  cinegetic și  nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Sibiu și pe Google News